my
Wybierz interesującą Cię galerię:

Góry Rumunii z Pol-Survivalem
Kolejny raz zapraszamy miłośników gór w najbardziej urokliwe pasma górskie rumuńskich Karpat.
Góry Kelimeńskie są drugim co do wysokości pasmem Rumuńskich Karpat Wschodnich i podobnie jak w przypadku Rodnianów, centralna część masywu ma charakter alpejski. Najwyższe partie pokryte są gołoborzami, kamiennymi rumowiskami, płatami kosodrzewiny.
Z kolei Góry Marmaroskie są owiane legendą niedostępności i tajemniczości; bardzo malownicze, obfitujące w rozległe widoki, szczególnie w kierunku gór Ukrainy. Przyroda jest tu dzika i nieskażona cywilizacją.
Góry Gutai są górami pochodzenia wulkanicznego. W większości ich łańcuch pokryty jest pasmem połonin z nielicznymi skalistymi szczytami oraz małymi graniami. Wejdziemy na najwyższy punkt masywu oraz na malowniczą i imponującą grań Creasta Cocoşului (Koguci Grzebień 1428 m n.p.m.).
Rarau-Giumalau to grupa górska znajdująca się w południowej Bukowinie. Masyw składa się z dwóch części. Giumalau to góry o krajobrazie pastersko-połoninnym, z licznymi polanami i łąkami. Masyw Rarau to troche niższa grupa górska zbudowana ze skał wapiennych. Do najbardziej znanych miejsc zaliczane są Pietrele Doamnei, czyli po polsku Skały Księżniczki.

Przerywnikiem w wycieczkach górskich będzie zwiedzanie jednego z unikatowych na skalę światową „malowanych klasztorów” (Unesco) - Humorului oraz wiosek polskich na Bukowinie (Kaczyki i Nowy Sołoniec)
Data wycieczki: 2013-08-19
Autor zdjęć: Arek Kopczyk

Zobacz więcej: zagranica - Bałkany, Klub Polsurvival, Kopczyk Arek, 2013